Víno se v Maďarsku pěstuje už od dob antického Říma. Díky příznivému klimatu jsou zde výborné podmínky pro pěstování vinné révy, a tak má Maďarsko 22 vinařských oblastí s rozlohou necelých 75 tisíc hektarů. Červená vína se pěstují především v jižní a jihozápadní oblasti, bílá vína rostou v severních oblastech. Díky různorodé půdě a klimatu vyniká každá oblast jiným druhem vína. Tato země je tradičním producentem vína v Evropě a daří se zde známým a standartním odrůdám.
Ve vinařském regionu Ászar-Neszmély ležícím u Slovenských hranic se vyrábějí lehká, svěží a aromatická bílá vína jako Chardonnay, Sauvignon blanc nebo Pinot gris. Vinařská oblast Balaton má spoustu vinohradů s rozdílnými půdami. Převažují zde hlavně bílé odrůdy vinné révy, nejvíce odrůda Ryzlink Vlašský. Z červených vín jsou to pak například odrůdy Merlot nebo Pinot Noir. Panonská vinařská oblast zahrnuje několik regionů, které jsou nejrychleji se rozvíjející v Maďarsku. Pěstují se zde hlavně červená a růžová vína. V regionu Eger najdeme vína tzv. býčí krve. Jedná se o velmi kvalitní červená vína.
Nejznámějšími maďarskými víny jsou tokajská vína. Díky mikroklimatu se vytváří v oblasti Tokaj na hroznech ušlechtilá botrytická plíseň, která je vysušuje. Hrozny se sbírají ručně a pak se nechávají několik dní ležet v putnách. Čím více puten (2 až 6) v procesu vína je, tím je víno kvalitnější a dražší. Vína jsou sladká a můžou jít cítit po mandlích, meruňkách nebo tabáku. Jednou za určité období se vyrábějí vzácné Tokaji aszú eszencia ze 7 nebo 8 puten, vyzrávají několik let a jsou to velmi kvalitní a drahá archivní vína s jantarovou až černou barvou. Maďarská vína jsou velmi kvalitní a chutná, mají širokou paletu chutí a hodí se ke všem možným příležitostem. S kvalitním maďarským vínem proto nikdy nešlápnete vedle.